utorok, 21. januára 2014

Kúty.

Možno je to tým kútikom na ústach, vďaka ktorému mám pocit, že mi pri akejkoľvek mimickej činnosti pukne líca sval. Možno je to tým, že mám túžbu/potrebu (čo je správne slovo?) sedieť v kúte, vďaka ktorej mám pocit, že ho nemám. Srdca sval.

-Ako mám teraz žiť bez srdca?
Bola to rečnícka otázka. Nepotrebovala odpoveď. Nechcelo sa mi zamotávať do anatomických metafor.
M. E. M.
Mám túžbu sadnúť si tam do kúta. Tam k palme, ktorá sa chabo snaží predstierať, že sem patrí. Patrí (jej) len špinavý kvetináč a deravá miska na vodu. Vždy pretečie a je tam vlhko. Na tých miestach v kúte.
Chcela by som tam byť, pretože tam oni nechodia. Veď načo? Kvôli burine, kaluži vody na linoleu, nevkusnej zelenej na stenách? A ešte preto tam chcem, lebo je tam čistý vzduch. Napriek tomu všetkému. Alebo práve preto.

Letargická chvíľka spomínania na základku a triednu, biologikárku. Akosi priveľa spomínam. Na ľudí, ktorých nepoznám a pocity, ktoré už necítim. Napriek tomu nesúhlasím, že spomínanie je "škodná", mne to pomáha. Vo všeličom.

A len tak na okraj, keby ste mali po ruke nejaký brilantný obrázok niečoho, čo je pre vás moderné umenie, budem(aj e možno) rada.

6 komentárov:

 1. Ja spomínam rada, ale len na tie najlepšie chvíle, ktoré som prežila na strednej zatiaľ. Základka bola plná divných ľudí a spomienok, ktoré si v mojom srdci miesto nenašli.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Spomínanie je niekedy príjemné, niekedy bolí a niekedy si ho napríklad nevedome prikrášľujem, lebo rada zabúdam na zlé veci... :) V počítači mám veľa obrázkov toho, čo som našla na internete a považujem to za moderné umenie, tak keby si náhodou chcela, môžem poslať na mail :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja rada zabúdam všeobecne a často nevedome, ale čo už. rada príjmem hocičo tu i.am.free.xp@gmail.com ak si to tu ešte prečítaš :D

   Odstrániť
 3. Ráda vzpomínám, ale někdy je asi lepší nechat to, co bylo za sebou.
  Co bylo, bylo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. dnes v lekárni: "mám kútik a už dlho"...lekárnička ponúka mastičky a iné šmaky. Medzitým pri vedľajšom okienku, iná slečna: "viete, ten kútik ma neopúšťa, skúšala som už všeličo..." Lekárnička žmurkne s tým, že "vidíte, je to všade!" Paralelné kútiky. A potom, že Bejby nebude sedět v koutě.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. myslím... blbé slovo. viem, že ma ešte žiaden komentár nepotešil ako tento, vďak :)

   Odstrániť